Події та новини

 • Інформація про ризики, пов
   11-05-2023

  Інформація про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами

  Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підготувало відеоматеріали з інформування населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

  39 флеш-відеороликів із мінної безпеки, розроблені Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням:

  https://drive.google.com/drive/folders/1uRVyIo49HVIQMshsDa3G4GM_QCAS9ndN

  Бережіть себе!


 • Шановні глядачі! <br />
У зв
   03-05-2023

  Шановні глядачі!
  У зв'язку з розпорядженням Харківської військової обладміністрації, ми будемо грати всі вистави не на сцені, а на вулиці - у внутрішньому дворі театру.

  Також просимо звернути увагу, що в репертуарі відбулися зміни:
  6 травня об 11.00 - ЦЯТОЧКА,
  6 травня о 16.00 - "Вертеп.Війна.Вірші".
  Якщо ви вже придбали квитки на виставу "Їжачок в тумані" ви можете прийти з ними на інші вистави.

 • Харківський театр ляльок відновлює роботу!
   06-02-2023

  Харківський театр ляльок відновлює роботу!

  Харківський театр ляльок офіційно відновлює роботу.

  З 6 лютого працюватиме театральна каса (режим роботи з 11.00. до 15.00) та продаж квитків через сайт internet-bilet.ua.
  Чекаємо на вас, любі глядачі!
  Ми скучили!

 • 27 грудня виповнюється 70 років від дня народження видатного майстра українського театру ляльок, народного артиста України Олексія Рубинського.
   27-12-2022

  27 грудня виповнюється 70 років від дня народження видатного майстра українського театру ляльок, народного артиста України Олексія Рубинського.


  Олексій Юрійович почав свій творчий шлях у 1975 р., вступивши до трупи Харківського державного театру ляльок, яким тоді керував В. Афанасьєв. За понад 45 років активної творчої діяльності актор створив понад 140 ролей, серед яких: Ведучий, Ганімед і Аполлон («Чарівна Галатея» Б. Гадора); Ботафого («Ботафого» Я. Фельдека); Пустельник, Омнімор («Чортів млин» І. Штока); Дон Луїс, Примара («Скарб Сильвестра» А.Вагенштайна); Федір («Святий і грішний» М. Ворфоломєєва); Ау («Жахливий пан Ау» Х. Мякелє); Хазяїн вертепу («Український вертеп»), Міністр фінансів («Тінь» Є. Шварца); Наполеон («Скотарня» Дж. Орвелла); Чепорелло, Обмінювач, Танкред, Чоловік Піранелли, Каландріно («Декамерон» Д. Боккаччо); Воланд, Понтій Пілат «Майстер і Маргарита» М. Булгакова, Дулітл («Моя чарівна леді» Б. Шоу), Лір («Король Лір» В. Шекспіра), Фірс («Вишневий сад» А. Чехова) та багато інших.

  Олексій Рубинський досконало володів усіма системами ляльок, починаючи від рукавичних і тростинних та закінчуючи маріонетками, а також найскладнішою системою – лялькою, що мімує. Відомість він здобув не лише як блискучий майстер кукловодіння, але і як прекрасний артист живого плану, а також як чудовий виконавець авторських пародій, шаржів, естрадних мініатюр та імпровізацій. Його акторський діапазон можливостей неодноразово одержував вищі оцінки на різних фестивалях.

  Відмінна риса, що виділяла О. Рубинського – це майстерне володіння психологічною манерою виконання. Уміння додати ляльковому образу психологічне навантаження можна впевнено назвати вершиною акторської техніки.

  1990 р. О. Рубинський отримав почесне звання «Заслужений артист України», 2005 р. – «Народний артист України».

  Олексій Рубинський виховав не одне покоління студентів – багато років викладав на кафедрі майстерності актора та режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, мав звання професора.

  Написав кілька книг: «Містична сутність ляльок, що грають», унікальні історичні дослідження «Харківський театр ляльок: історія, аналіз традицій і школи», «Нариси з історії Показового театру ляльок у Харкові».

  22 червня 2021 року Олексія Юрійовича не стало. Світла пам'ять видатному актору, легендарному українському лялькарю…
 • ПРЕМ
   23-02-2022

  ПРЕМ'ЄРА!!!

  Оголошено дати прем'єрних показів вистави ''MAMASHA KURAZH''

  П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.
  П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.

  Режисерка вистави – Оксана Дмітрієва, художниця – Наталія Денисова. Композитори - Катерина Палачова та Олег Каданов, аранжування - Сергій ''Flanger'' Кондратьєв.

  Запрошуєм на прем’єру 19, 20, 25, 26 березня.
 • Опитування серед глядачів театру
   22-12-2021

  Опитування серед глядачів театру

  Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.
  Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.

  Поділіться, будь ласка, Вашими думками та зауваженнями. Заповніть анкету та візьміть участь у розіграші запрошень до театру, яке ми проведемо в січні.

 • УВАГА! Посилення карантинних обмежень
   04-12-2021

  УВАГА! Посилення карантинних обмежень

  Шановні глядачі, просимо звернути увагу! Відповідно до рішення Кабінету Міністрів з 6 грудня 2021 року будуть діяти нові правила для відвідування закладів культури.

  24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
  24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.

  З 6 грудня 2021 року відвідування театру можливе лише за наявності документу про принаймні одне щеплення проти COVID-19, або негативного тесту чи сертифікату про одужання.

  Це обмеження не застосовується до осіб, що не досягли 18-річного віку.