Події та новини

  • Мінцифра розпочинає Тиждень цифрової грамотності.
     04-12-2024

    Мінцифра розпочинає Тиждень цифрової грамотності.

    Долучайтеся й поширюйте культуру цифрової гігієни

    Активуйте свою безпеку!

    Міністерство цифрової трансформації розпочинає Тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з розвитку й покращення диджитал-навичок українців та українок.

    - Стежте за сторінками Дія.Освіта, де протягом 7 днів на вас чекають:
    - Прості й корисні гайди про те, як захиститися від інтернет-шахраїв
    - Інтерактивні завдання, щоб перевірити навички кіберзахисту
    - Добірки порад, які зроблять користування гаджетами безпечним і корисним
    - Більше жодних кліків на «Ви виграли 10 мільйонів гривень, перейдіть за посиланням».

    Долучайтеся до Тижня цифрової грамотності, щоб знати, уміти й оберігати!

  • «Харків: (не)релокована культура»:<br />
<br />
мультижанровий фестиваль в Івано-Франківську
     27-08-2024

    «Харків: (не)релокована культура»:

    мультижанровий фестиваль в Івано-Франківську

    Наш театр візьме участь у кроссекторальному проєкті, що відбудеться 12-15 вересня у Івано-Франківську.

    З 12 по 15 вересня 2024 року у Івано-Франківську відбуватимуться покази вистав, концерт музики харківських композиторів, виставки, літературна та дискусійна панелі.

    Проєкт організовано Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.

    Харків сьогодні є єдиним обласним центром країни, де діють заборони влади на проведення масових заходів у приміщеннях театрів, концертних установ, клубів, філармоній, музеїв і бібліотек. Тому головним завданням проєкту є підтримати митців, презентувати життя мистецького Харкова після початку повномасштабного вторгнення, сприяти посиленню культурних зв’язків між регіонами, створити умови для обміну досвідом і подальших копродукцій. Тому до реалізації проєкту залучені культурні й громадські інституції та індивідуальні митці обох міст.

    Проєкт «Харків: (не)релокована культура» має важливе значення передусім для самих харківських митців. Це можливість повноцінно представити свої напрацювання в більш безпечному регіоні, відчути контакт з глядачами/слухачами, отримати відгук на свої роботи. Крім того, це можливість зробити культурний Харків з його проблемами й здобутками більш видимим на мапі країни, перспектива залучити ширшу аудиторію до діалогу й дискусій щодо векторів розвитку культури в місті, що довгий час зазнавало колоніальних впливів.

    14 вересня в рамках проєкту на сцені Театру ляльок імені Марійки Підгірянки - показ нашої вистави ''Калинова сопілка'', 15 вересня - ''Жираф Монс''.

  • Інформація про ризики, пов
     11-05-2023

    Інформація про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами

    Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підготувало відеоматеріали з інформування населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

    39 флеш-відеороликів із мінної безпеки, розроблені Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням:

    https://drive.google.com/drive/folders/1uRVyIo49HVIQMshsDa3G4GM_QCAS9ndN

    Бережіть себе!


  • Шановні глядачі! <br />
У зв
     03-05-2023

    Шановні глядачі!
    У зв'язку з розпорядженням Харківської військової обладміністрації, ми будемо грати всі вистави не на сцені, а на вулиці - у внутрішньому дворі театру.

    Також просимо звернути увагу, що в репертуарі відбулися зміни:
    6 травня об 11.00 - ЦЯТОЧКА,
    6 травня о 16.00 - "Вертеп.Війна.Вірші".
    Якщо ви вже придбали квитки на виставу "Їжачок в тумані" ви можете прийти з ними на інші вистави.

  • Харківський театр ляльок відновлює роботу!
     06-02-2023

    Харківський театр ляльок відновлює роботу!

    Харківський театр ляльок офіційно відновлює роботу.

    З 6 лютого працюватиме театральна каса (режим роботи з 11.00. до 15.00) та продаж квитків через сайт internet-bilet.ua.
    Чекаємо на вас, любі глядачі!
    Ми скучили!

  • 27 грудня виповнюється 70 років від дня народження видатного майстра українського театру ляльок, народного артиста України Олексія Рубинського.
     27-12-2022

    27 грудня виповнюється 70 років від дня народження видатного майстра українського театру ляльок, народного артиста України Олексія Рубинського.


    Олексій Юрійович почав свій творчий шлях у 1975 р., вступивши до трупи Харківського державного театру ляльок, яким тоді керував В. Афанасьєв. За понад 45 років активної творчої діяльності актор створив понад 140 ролей, серед яких: Ведучий, Ганімед і Аполлон («Чарівна Галатея» Б. Гадора); Ботафого («Ботафого» Я. Фельдека); Пустельник, Омнімор («Чортів млин» І. Штока); Дон Луїс, Примара («Скарб Сильвестра» А.Вагенштайна); Федір («Святий і грішний» М. Ворфоломєєва); Ау («Жахливий пан Ау» Х. Мякелє); Хазяїн вертепу («Український вертеп»), Міністр фінансів («Тінь» Є. Шварца); Наполеон («Скотарня» Дж. Орвелла); Чепорелло, Обмінювач, Танкред, Чоловік Піранелли, Каландріно («Декамерон» Д. Боккаччо); Воланд, Понтій Пілат «Майстер і Маргарита» М. Булгакова, Дулітл («Моя чарівна леді» Б. Шоу), Лір («Король Лір» В. Шекспіра), Фірс («Вишневий сад» А. Чехова) та багато інших.

    Олексій Рубинський досконало володів усіма системами ляльок, починаючи від рукавичних і тростинних та закінчуючи маріонетками, а також найскладнішою системою – лялькою, що мімує. Відомість він здобув не лише як блискучий майстер кукловодіння, але і як прекрасний артист живого плану, а також як чудовий виконавець авторських пародій, шаржів, естрадних мініатюр та імпровізацій. Його акторський діапазон можливостей неодноразово одержував вищі оцінки на різних фестивалях.

    Відмінна риса, що виділяла О. Рубинського – це майстерне володіння психологічною манерою виконання. Уміння додати ляльковому образу психологічне навантаження можна впевнено назвати вершиною акторської техніки.

    1990 р. О. Рубинський отримав почесне звання «Заслужений артист України», 2005 р. – «Народний артист України».

    Олексій Рубинський виховав не одне покоління студентів – багато років викладав на кафедрі майстерності актора та режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, мав звання професора.

    Написав кілька книг: «Містична сутність ляльок, що грають», унікальні історичні дослідження «Харківський театр ляльок: історія, аналіз традицій і школи», «Нариси з історії Показового театру ляльок у Харкові».

    22 червня 2021 року Олексія Юрійовича не стало. Світла пам'ять видатному актору, легендарному українському лялькарю…
  • ПРЕМ
     23-02-2022

    ПРЕМ'ЄРА!!!

    Оголошено дати прем'єрних показів вистави ''MAMASHA KURAZH''

    П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.
    П’єса Бертольта Брехта «Матінка Кураж та її діти» не часто з’являлася на сцені українських театрів. Сьогоднішня реальність робить відомий сюжет актуальнішим та боліснішим. Сучасний переклад твору спеціально для Харківського театру ляльок зробив Сергій Жадан.

    Режисерка вистави – Оксана Дмітрієва, художниця – Наталія Денисова. Композитори - Катерина Палачова та Олег Каданов, аранжування - Сергій ''Flanger'' Кондратьєв.

    Запрошуєм на прем’єру 19, 20, 25, 26 березня.
  • Опитування серед глядачів театру
     22-12-2021

    Опитування серед глядачів театру

    Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.
    Друзі, ми дуже хочемо дізнатися, що в роботі нашого театру Вам подобається, а що Ви б хотіли змінити.

    Поділіться, будь ласка, Вашими думками та зауваженнями. Заповніть анкету та візьміть участь у розіграші запрошень до театру, яке ми проведемо в січні.

  • УВАГА! Посилення карантинних обмежень
     04-12-2021

    УВАГА! Посилення карантинних обмежень

    Шановні глядачі, просимо звернути увагу! Відповідно до рішення Кабінету Міністрів з 6 грудня 2021 року будуть діяти нові правила для відвідування закладів культури.

    24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.
    24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.

    З 6 грудня 2021 року відвідування театру можливе лише за наявності документу про принаймні одне щеплення проти COVID-19, або негативного тесту чи сертифікату про одужання.

    Це обмеження не застосовується до осіб, що не досягли 18-річного віку.