Сучасність

Харківський театр ляльок: про сучасний стан розвитку театру

 

Харківський державний академічний театр ляльок імені Віктора Афанасьєва працює в будівлі, що є пам’яткою архітектури та вже давно стала однією з візитівок міста. Будівля була створена за проєктом архітектора Олексія Бекетова в 1907 році, а 1968 реконструйована спеціально для театру ляльок.

 

ХАРКІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ТЕАТРАЛЬНИХ ЛЯЛЬОК

Весь третій поверх займає Харківський музей театральних ляльок. Найстаріший в Україні та один з найкращих у світі за багатством зібраних та збережених у його архівах експозиційних матеріалів. У музеї зберігаються зокрема унікальні ляльки, що виготовлені на початку XX століття, подарунки знаменитих лялькарів з різних країн світу.

 


  • На сьогодні наш колектив має унікальний для театрів ляльок України за кількістю і якістю репертуар для дорослої аудиторії.

    В останні роки увагу глядачів і критики привертають вистави головної режисерки Оксани Дмітрієвої, створені у творчому тандемі з головною художницею Наталією Денисовою.

    Найбільш знакові роботи: «Майська ніч» та «Одруження» за М. Гоголем, «Чевенгур» за А. Платоновим, «Казанова» за творами М. Цвєтаєвої та Дж. Казанови, «Король Лір» та «Гамлет» В. Шекспіра, «Уявний хворий» Ж.-Б. Мольєра, «Діти райка» Ж. Превера, «Історія роду, який згубили марні надії, бойові півні та безпутні жінки» Л. Лягушонкової та К. Пенькової.

    Ці та інші постановки брали участь у понад 50 всеукраїнських і міжнародних фестивалях, де неодноразово були відзначені високими нагородами.

 

Навесні та влітку 2022 року попри складну ситуацію в Харкові та постійні обстріли російської армії, театр ляльок активно працює, займаючись волонтерською діяльністю, а також проводить покази вистав. Театр грав вистави на станціях метро, щоб підтримати та порадувати дітей та дорослих, які ховаються там від війни, та в інших локаціях Харкова та Харківської області, зокрема в лікарнях, соціальних центрах.

Харківський театр ляльок готується до зустрічі з глядачами у звичній театральній залі. Ми віримо, що вже скоро зможемо відродити повноцінну діяльність в мирній Україні та здійснити наші незавершені творчі задуми, а також безліч нових.